Hallertau Blanc Lupulinator 100g 20% alfasyre

Hallertau Blanc Lupulinator 100g

20% alfasyre

Varenr: 107929
-+
Hovedlager: 20+
  • 10Asker
  • 0Demo Oslo
  • 0Hovedlager
  • 0Kristiansand
  • 4Larvik
  • 5Oslo
  • 10Stavanger
  • 20+Sverige
  • 0Volum
Beskrivelse
Beskrivelse

Hallertau Blanc Lupulinator 100 g

OBS! Begrenset antall tilgjengelig!

Hallertau Blanc ble fremavlet på Hop Research Institute i Hüll, Tyskland og ble lansert i 2012 som en ny tysk aromahumle. Humlesorten var et svar på den høye etterspørselen som var og fortsatt er for flere og flere aromatiske humlesorter. Hallertau Blanc stammer blant annet fra Cascade og har en bred aromaprofil og smaksbilde som blant annet byr på noter av sitrus, steinfrukt og tropisk frukt.



Hva er Lupulinator?
Lupulinator er HVGs konsentrerte humlepellets. Etter hver høsting velger HVGs eksperter ut den beste humlen fra sine dyrkere for å bli Lupulinator pellets. Under pelleteringsprosessen skiller HVG ut plantemateriale og maksimerer dermed konsentrasjonen av det bryggeren ser etter; essensielle oljer og alfasyre. Med Lupulinator kan du bruke mindre humle uten å miste smak og aroma.

 

Opprinnelsesland: Tyskland

 

Kort beskrivelse: Hallertau Blanc er en av de nye tyske humlesortene som er mer karakteristiske enn de tradisjonelle. Den er dyrket fram fra Cascade for å møte behovene til den amerikanske mikrobryggerindustrien.

 

Bruksområde: Bitter/smak/aroma

 

Aroma/smak: Blomstret og fruktig, med smak av grapefrukt, tropisk frukt og sitrongress. Svært ren i smaken.

 

Tilsvarende humletype: Citra

 

Vanlige ølsorter: Alle humledominerte amerikanske øl.

83715
Varen er på lager.
Varen er bestilt fra leverandør og leveringsdato er bekreftet.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varen må bestilles fra leverandør.
Varen befinner seg på fjernlager.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varene bestilles fra vår leverandørs lager.
Ubekreftet - Ta kontakt med kundesenter for nærmere informasjon.